Kołobrzeg

Kołobrzeg

Kołobrzeg - jak sama nazwa wskazuje - znajduje się tuż przy brzegu Bałtyku. To jedno z najstarszych miast w Polsce - ma bardzo długą historię. Pierwsze zapiski odnoszące się do Kołobrzegu odnoszą się aż do VIII stulecia. W X stuleciu było tu już jedno z trzech biskupstw dawnego Państwa Polskiego. Gród ma bogatą historię, podczas licznych wojen kroczyły poprzez nie wojska pruskie, francuskie, rosyjskie, niemieckie i polskie. Przez dziesiątki lat Kołobrzeg był popularny przede wszystkim z warzenia i handlu solą. Przez dziesięciolecia miasto miało statut twierdzy, resztką po tym okresie jest na przykład Baszta Prochowa z XIV/XV stulecia, która stanowiła element systemu fortyfikacji. Większość fortyfikacji została zdemontowana po likwidacji twierdzy w 1872 r. W 1944 roku miejscowość po raz kolejny została przekształcona w twierdzę, na skutek uciążliwych walk Kołobrzeg został bez mała zupełnie zniszczony - zachowało się jedynie pięć procent zabudowy.

Jakie atrakcje można tu zobaczyć?

PLAŻA

Czysta, szeroka i piaszczysta plaża to wizytówka Kołobrzegu. W sezonie letnim znajduję się tu wiele ciekawych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Są tu również wytyczone specjalnie przygotowane kąpieliska strzeżone, które umożliwiają spokojny wypoczynek dla rodzin z dziećmi. 

LATARNIA MORSKA

Odwiedzając Kołobrzeg nie można zapomnieć o zwiedzeniu latarni morskiej, która powstała w 1770 roku. Jej wysokość wynosi 26 m, z góry można zobaczyć piękny widok na morze oraz port. Latarnia udostępniona jest dla Turystów do zwiedzania.

Godziny otwarcia:

  • Lipiec - Sierpień
    codziennie od 10.00 do zachodu słońca,
  • Listopad - Marzec
    piątek, sobota, niedziela od 11.00 do 16.00,
  • Wrzesień - Październik oraz Kwiecień - Czerwiec
    codziennie od 10.00 do 17.00.
PORT

Port położony jest u ujścia Parsęty. Jeżeli jeszcze nie brałeś udziału w magicznym rejsie po Morzu Bałtyckim, to jest to idealne miejsce. Tutaj można również wypłynąć w rejs na Bornholn. Jest to idealna rozrywka dla całej rodziny. 

MOLO I PROMENADA

Kołobrzeskie molo to idealne miejsce do oglądania wschodów i zachodów słońca. Jego długość wynosi ponad 200 m. Po drodze na molo warto przejść przez promenadę, która jest sercem tego miejsca. Tutaj znajduję się wiele punktów gastronomicznych i sklepików z pamiątkami.

MIASTO MYSZY (ul. Morska 2, tel. 575 657 195)

Miasto Myszy to idealna atrakcja dla najmłodszych odkrywców, ale nie tylko. W tym miejscu myszy przedstawione są jakie domowe zwierzęta, niezwykle mądre i zwinne stworzenia. Tutaj możesz przyglądnąć się aż 500 osobnikom. W obiekcie znajduję się kilka, różnych sal. Ciekawostką jest fakt, że każda ma inny motyw przewodni. 

Godziny otwarcia:

  • codziennie od 10.00 do 17.00

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.rogowo.com.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00