Mrzeżyno - jak dojechać, gdzie jest położone, jaka jest plaża?

  • location_on Mrzeżyno, ul. undefined

Mrzeżyno już od średniowiecza było portem morskim - handlowym i rybackim - dla pobliskiego Trzebiatowa. Port w Mrzeżynie i osada powstały przez przypadek. Wcześniejszym portem morskim w tej okolicy było Regoujście. Port rozwijał się tak dynamicznie, iż mieszczanie z Kołobrzegu, obawiając się jego supremacji i zmniejszenia roli portu kołobrzeskiego, w połowie XV w., zatopili u wejścia do portu statki wypełnione kamieniami - blokując go. Lecz mieszkańcy Trzebiatowa postanowili uzyskać z powrotem dostęp do Bałtyku i w następnym roku przekopali nowe, krótsze ujście rzeki Rega do morza. Jednocześnie wybudowano nowy port oraz wioskę - współczesne Mrzeżyno. Do dzisiaj z portu korzystają tutejsi rybacy. Mogą do niego wpływać tylko jednostki o zanurzeniu do dwóch metrów. Funkcjonuje tu także nabrzeże jachtowe, które może pomieścić aż do 40 łodzi. Z portu można również wybrać się na wycieczkę po Morzu Bałtyckim.

Co warto zobaczyć w Mrzeżynie?

 

PLAŻA 

Plaża w Mrzeżynie jest bardzo czysta, zadbana i piaszczysta. Niejednokrotnie otrzymała wyróżnienie Błękitnej Flagi. Przy wydmach porośnięta jest lasem sosnowym. Latem na plaży istnieje wiele atrakcji, między innymi: dmuchane atrakcje dla dzieci, puby i bary, leżaki. 

PORT MORSKI (ul. Portowa 6, tel. 91 386 62 29)

Port morski u ujścia Regi to miejsce, które jest jednym z niewielu tak pięknych, malowniczych portów rybackich. Odwiedzając te miejsce można zobaczyć wiele kolorowych kutrów, jak z obrazków. Do portu mogą cumować statki, których maksymalna długość wnosi 12 metrów, a szerokości 4 metry. 

JEZIORO RESKO PRZYMORSKIE

To dawna zatoka morska, którą oddziela od morza 300 metrowa mierzeja. Przy jeziorze została wybudowana przystań z wypożyczalnią sprzętu morskiego. Te miejsce to również idealne łowisko ryb. Dla tych, których pasją jest wędkowanie to istny raj szczupaków, łeszczów, płoci, sandaczów, lin i węgorzy. 

SPŁYWY KAJAKOWE 

W Mrzeżynie występują szlaki kajakowe. Jeden z nich zaczyna się w Świdwinie i kończy w bazie OSiR. Jego długość wynosi prawie 140 km. Szlak na rzece Redze jest malowniczy, jednak na drodze spływu znajduje się wiele przeszkód, które wymagają przenoszenia kajaków. Jest to pewne urozmaicenie trasy. 

HALA WIDOSKOWO - SPORTOWA (ul. Mikołaja Kopernika 32, tel. 91 384 08 96)

Hala w Mrzeżynie to świetne miejsce dla osób, które lubią aktywnie i kreatywnie spędzić czas. Atrakcjami tego miejsca jest między innymi: główne boisko sportowe, sala do gry squash z trybuną dla 33 osób, siłownia, ściana do wspinaczki, ekran kinowy.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.rogowo.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

13 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 483 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0