Grzybowo - jak dojechać, gdzie jest położone, co warto wiedzieć,

  • location_on Rogowo, ul. undefined

Grzybowo

Grzybowo to nadbałtycka wioska położona wzdłuż drogi łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem. Do centrum Kołobrzegu jest tylko 5 km. Grzybowo leży w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego - nad Zatoką Grzybowską, na obniżeniu zwanym depresją grzybowską. Utworzyły się tu obszerne torfowiska - jakie dawniej używane były w charakterze opału, a potem jako rezerwuar substancji aktywnych dla uzdrowiska Kołobrzeg.

Chociaż Grzybowo leży nad otwartym morzem, to kształtuje ono tutaj wcięcie o długości ok 7 kilometrów i szerokości do 800 metrów. Umiejscowienie to skutkuje tym, że woda morska ma tu wyższą temperaturę aniżeli na kąpieliskach w Kołobrzegu.

Na co warto zwrócić uwagę w Grzybowie? PLAŻA

Plaża w Grzybowie jest szeroka i czysta, co stwarza idealne warunki do odpoczynku w tym miejscu. Dodatkowym atutem jest fakt, że przy plaży na wydmach rosną lasy sosnowe, które tworzą unikalny mikroklimat i znacząco wpływają na wzmocnienie naszych dróg oddechowych i organizmu. 

MOLO

Jest to mini molo, z którego roztacza się przepiękna panorama. Szczególnie warto tu zobaczyć zachód lub wschód słońca, który robi dosyć duże wrażenie, zwłaszcza gdy pogoda dopisuje. 

KOŚCIÓŁ ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA 

Kościół ten to idealne miejsce dla fanów architektury. Jest to zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny. Pierwsze zmianki na temat tego miejsca, pochodzą już z 1440 roku. Na terenie kościoła znajduję się kilka grobowców pochodzących z XIX i XX wieku. 

JEZIORO RESKO PRZYMORSKIE

Jezioro Resko to przede wszystkim przepiękne panoramy. Oprócz odpoczynku, można tutaj uprawiać różnego rodzaju sporty wodne, które sa urozmaiceniem czasu wolnego. Jest to również idealne miejsca dla fanów wędkowania. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.rogowo.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

20 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 837 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0