Grzybowo - jak dojechać, gdzie jest położone, co warto wiedzieć,

Grzybowo

Grzybowo to nadbałtycka wioska położona wzdłuż drogi łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem. Do centrum Kołobrzegu jest tylko 5 km. Grzybowo leży w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego - nad Zatoką Grzybowską, na obniżeniu zwanym depresją grzybowską. Utworzyły się tu obszerne torfowiska - jakie dawniej używane były w charakterze opału, a potem jako rezerwuar substancji aktywnych dla uzdrowiska Kołobrzeg.

Chociaż Grzybowo leży nad otwartym morzem, to kształtuje ono tutaj wcięcie o długości ok 7 kilometrów i szerokości do 800 metrów. Umiejscowienie to skutkuje tym, że woda morska ma tu wyższą temperaturę aniżeli na kąpieliskach w Kołobrzegu.

Na co warto zwrócić uwagę w Grzybowie? PLAŻA

Plaża w Grzybowie jest szeroka i czysta, co stwarza idealne warunki do odpoczynku w tym miejscu. Dodatkowym atutem jest fakt, że przy plaży na wydmach rosną lasy sosnowe, które tworzą unikalny mikroklimat i znacząco wpływają na wzmocnienie naszych dróg oddechowych i organizmu. 

MOLO

Jest to mini molo, z którego roztacza się przepiękna panorama. Szczególnie warto tu zobaczyć zachód lub wschód słońca, który robi dosyć duże wrażenie, zwłaszcza gdy pogoda dopisuje. 

KOŚCIÓŁ ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA 

Kościół ten to idealne miejsce dla fanów architektury. Jest to zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny. Pierwsze zmianki na temat tego miejsca, pochodzą już z 1440 roku. Na terenie kościoła znajduję się kilka grobowców pochodzących z XIX i XX wieku. 

JEZIORO RESKO PRZYMORSKIE

Jezioro Resko to przede wszystkim przepiękne panoramy. Oprócz odpoczynku, można tutaj uprawiać różnego rodzaju sporty wodne, które sa urozmaiceniem czasu wolnego. Jest to również idealne miejsca dla fanów wędkowania. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.rogowo.com.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

20 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 837 (od 2023r.)

Kategorie atrakcji

Pozostałe atrakcje turystyczne

Plaża w Rogowie Poza położeniem w cichej okolicy turystów urzeka tutejsza plaża. Jest ona naprawdę szeroka, ...

Jezioro Resko Przymorskie to pozostałość po zatoce morskiej, która została oddzielona od morza pasem lądu. Jego powierzchnia to około 600 ha (w zależności od metody...

Mrzeżyno już od średniowiecza było portem morskim - handlowym i rybackim - dla pobliskiego Trzebiatowa.

Dźwirzyno to rybacka miejscowość i miejscowość wczasowa zarazem. Rogowo sąsiaduje z Dźwirzynem - dzieli je odległość około 4 km. Dźwirzyno leży jednocześnie na...

Grzybowo Grzybowo to nadbałtycka wioska położona wzdłuż drogi łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegie...

Kołobrzeg Kołobrzeg - jak sama nazwa wskazuje - znajduje się tuż przy brzegu Bałtyku. To jedno z najstarszych miast w Polsce - ma bardzo długą historię. Pi...

Dzieje Rogowa sięgają XV wieku. W tamtym czasie port morski w Regoujściu rozwijał się tak dynamicznie, że Kołobrzeżanie, bojąc się że port w Kołobrzegu straci na...

chevron_left
chevron_right
serce Twoje ulubione obiekty 0